haftganj.co@gmail.com

برای ما پیام بگذارید.

88178225 - 021

با ما تماس بگیرید

 تحصیل در اروپا با کمترین هزینه

تحصیل در اروپا با کمترین هزینه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]اگر به دنبال مراحل بعدی تحصیل‌تان در دانشگاه های انگلیسی زبان و در اروپا هستید ، بهترین گزینه اوکراین است. برای تحصیل در اروپا با توجه به محدودیت هایی که وجود دارد، اوکراین انتخاب مناسب تری است.

درست است که زبان ملی اوکرین، اوکراینی است، ولی وقتی به دوره های موجود در دانشگاه های اوکراین نگاه می کنید ، لازم نیست نگران نوع زبان تدریسی در مراکز آموزشی باشید. در حقیقت، بیشتر دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند و گزینه‌های دیگر زبان‌های روسی و فرانسوی است.

معرفی دانشگاه های اوکراین

مهمتر از همه، با تحصیل در اوکراین به عنوان یک دانشجوی بین المللی، تمام مدارک تحصیلی بین‌المللی را (که توسط WHO و یونسکو به رسمیت شناخته می شود)، دریافت خواهید کرد. با وجود تعداد زیاد موسسات مجاز، اوکراین یک فرصت عالی برای کسانی است که می خواهند به عنوان یک دانشجوی بین المللی به تحصیل در خارج از کشور بپردازند.

اوکراین دارای بیش از ۸۰۰ مؤسسه آموزش عالی است که در بیشتر شهرهای بزرگ این کشور  مانند کیف، لویو و اودسا متمرکز است. این دانشگاه‌ها همچنین نسبت به بسیاری از کشورها، در اروپا و در سراسر جهان، شهریه کمتری دریافت می‌کنند. بنابراین، چه شما یک علاقه مندان به تاریخ، عاشق طبیعت یا یک کارآفرین باشید، تحصیل در اوکراین می تواند چیزی باشد که به دنبال آن هستید.

در میان تمام موسسات و مراکز آموزشی اوکراین، شش نوع موسسه آموزش عالی در اوکراین وجود دارد که هر یک در سطح مشخصی اعتباربخشی می‌شوند. در این میان مقطع لیسانس و بالاتر دارای بالاترین سطح اعتبارنامه است.
هنرستان ها عمدتا به فرهنگ، هنر و موسیقی می‌پردازند. دانشگاه‌ها نیز به صورت چند رشته‌ای خدمات ارائه می‌دهند و میزبان بخش های مختلف تخصصی هستند. هرچند که گاهی برخی از آنها تک رشته ای هستند. آکادمی ها نیز مانند دانشگاه‌های تک رشته ای، روی شاخه خاصی از دانش تمرکز دارند.

موضوعات و مدارک تحصیلی در اوکراین

موضوعاتی که توسط موسسات تخصصی تحت پوشش قرار می گیرد عبارتند از: آی تی و تکنولوژی، قانون، کشاورزی، آموزشی، فنی (ساخت و ساز و حمل و نقل)، اقتصاد (امور مالی ، اداری و کارآفرینی)، فرهنگ (هنر و طراحی)، مراقبت های بهداشتی و پزشکی.

مدارک کارشناسی در دانشگاه های اوکراین معمولاً چهار سال طول می کشد. زبان‌هایی که برای آموزش استفاده می شوند شامل روسی ، اوکراینی ، انگلیسی و فرانسوی است. متقاضیان بین المللی ممکن است برای تحصیل در رشته های روسی و یا اوکراینی نیاز به شرکت در  آزمون مهارت زبان داشته باشند.

همچنین می‌توانند در دانشکده مقدماتی برای یک سال تحصیلی شرکت کنند. دانشجویانی که به زبان انگلیسی یا فرانسوی تحصیل می کنند نیازی به حضور در دانشکده مقدماتی ندارند اما می توانند در طول تحصیل خود این زبان را به عنوان یک دوره مستقل مطالعه کنند. قبل از درخواست برای تحصیل در اوکراین، حتماً زبان(های) دوره خود را انتخاب و آن را فرا بگیرید.

تحصیل در اروپا : کیف – اوکراین

کی‌یف، به عنوان پایتخت اوکراین، شهری بزرگ با موقعیت‌های تحصیلی و زندگی فراوان است. از طیف گسترده ای از موزه‌ها (از جمله موزه تاریخ توالت ها!) گرفته تا کنسرت‌ها و نمایشگاه‌ها، استادیوم‌ها، تئاترها، سینماها و طیف گسترده ای از زندگی شبانه،  سرگرمی های فراوانی در دسترس است.

بسیاری از دانشگاه‌های کیف میادین ورزشی، سالن های ورزشی و استخرهای شنا در کنار خوابگاه‌های خود دارند. بنابراین هنگام تحصیل در پایتخت اوکراین هرگز وقتی برای بیکاری نخواهید داشت. اگر بعد از یک سخنرانی طولانی به دنبال مکانی آرام برای استراحت هستید، کی‌یف بهترین مکان است.

همچنین این شهر یک مکان تفریحی محبوب است و با پارک های طبیعی و رودخانه زیبایش مکانی کاملاً مناسب برای تفریح و استراحت است.
دانشگاه ملی Schevchenko  در کی‌یف، دومین دانشگاه با رتبه بالا در اوکراین است. در حالی که سومین دانشگاه برتر اوکراین نیز در کیف مستقر است: دانشگاه فنی ملی اوکراین یا همان  موسسه پلی تکنیک کیف.

تحصیل در اروپا : دونتسک – اوکراین

دانشجویان دانشگاه های دونتسک از معماری خیره کننده و فضای زیبای این شهر لذت می‌برند. علاقه مندان به گردشگری صنعتی نیز از تماشای ردیف‌های طولانی ساخت و ساز و متالورژی، بهره‌مند می شوند.

برای آنهایی که تمایل بیشتری به ویژگی های طبیعی دارند، دونتسک فضای سبز به همراه شش فضای آبی معروف (حوضچه‌های آبی) دارد. در حین تحصیل حتماً از بالای این حوضچه‌ها عبور کنید تا از منظره آن در سطح شهر لذت ببرید.

دونتسک دارای دانشگاه‌های ملی زیادی از جمله دانشگاه ملی پزشکی دونتسک (رتبه اول در بین دانشگاه های علوم پزشکی اوکراین طبق وزارت آموزش اوکراین)، دانشگاه فنی ملی دونتسک، دانشگاه ملی اقتصاد و تجارت دونتسک دارد.

تحصیل در اروپا : خارکوف – اوکراین

خارکوف به خاطر جامعه دانشگاهیان و روشنفکران روسی زبان و همچنین به دلیل داشتن صحنه زنده و موسیقی راک جهان مشهور است. دانشگاه‌های خارکوف شامل ۱۳ دانشگاه ملی و همچنین بسیاری از موسسات آموزش عالی دیگر است.

دانشگاه V. N. Karazin خارکف در رده بندی دانشگاه های دنیا QS World 2018   ، (رتبه ۴۰۱-۴۱۰) دارای بالاترین رتبه دانشگاه در اوکراین است. دانشگاه های دیگر در این شهر عبارتند از: دانشگاه فنی ملی “موسسه پلی تکنیک خارکوف” ، دانشگاه ملی اتومبیل و بزرگراه خارکف ، دانشگاه ملی پزشکی خارکف و دانشگاه هوافضای ملی خارکوف (موسسه هواپیمایی خارکف).

خارکف دارای جمعیت دانشجویی بین المللی زیادی است. هزینه زندگی در اینجا نیز در مقایسه با سایر شهرهای اوکراین پایین تر است.

تحصیل در اروپا : اودسا – اوکراین

اودسا به واسطه موزه ها، پارک ها و سواحلش مشهور است. اگر بیشتر زندگی شبانه را ترجیح می دهید اودسا مقصد مورد نظر شماست. این شهر مکانی عالی برای بازی‌ها، کافه‌ها و کلوپ ها  است. اودسا همچنین دارای چندین صحنه خاص و منحصربفرد برای میزبانی گروههای موسیقی و دی جی های محلی است.

دانشگاه های اودسا شامل آکادمی موسیقی ایالتی V. Nezhdanova اودسا، قدیمی ترین موسسه آموزشی موسیقی در اوکراین ، دانشگاه ملی پزشکی اودسا و دانشگاه ملی اقتصادی اودسا هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر جهت تحصیل در اوکراین و نحوه ورود به دانشگاه‌های اوکراین می‌تواید با شرکت گردشگری ستاره هفت گنج در ارتباط باشید. گرفتن ویزای اوکراین نیز یکی از اقداماتی است که قبل از ورود به دانشگاه‌های اوکراین باید به آن بپردازید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *